تبلیغات
فقط عبدالله روا

فقط عبدالله روا
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

جماعتی رو تصور کن که با هم متحد باشن اونقدر متحد که همشون شبیه به یه قلب باشن، شبیه به یه قلب یا شبیه به یه مشت، یه مشتی که ظلم رو میشکنه.


جماعتی رو تصور کن که یه ملت باشن، یه ملت که یه رهبر دارن،  رهبری که ازشون دور ه.

جماعتی رو تصور کن که در انتظار رهبرشون گل و گلاب به تن و روی شهر می ریزن.

جماعتی رو تصور کن که در زمستون، زمستونِ زمستون بهارشون رو افتتاح میکنن.

 

آب زنید راه را هین که نگار می رسد                               مژده دهید باغ را بوی بهار می رسد

300001000 در مورد مسائلی مختلفی که توی این برنامه صحبت میشه می تونید با «افتتاح بهار» در میان بگذارید حتی میتونید جملات یا احساسی که در مورد هر قسمتی از موضاعات برنامه «افتتاح بهار» دارید انقلاب، خاطرات خود یا هر چیزی بفرستید، تعدادی از آنها در برنامه خوانده خواهد شد.
متفاوت ترین ویژه برنامه ی دهه ی فجر تاریخ تلویزیون را از دست ندهید!


 

به گزارش پدیده و به نقل از اینستاگرام عبدالله روا؛ برنامه «افتتاح بهار» به مناسبت ایام دهه ی مبارک فجر از شبکه یک پخش می شود. اجرای گفتگوی صمیمی، آگاه، هدفمند و همسو با ذهن مخاطب بخشی از ویژگی های منحصربفرد مجری این برنامه، «عبدالله روا» ست که جذابیت برنامه هایش را دو چندان میکند.«افتتاح بهار» هرروز ساعت 18 میزبان مهمانانی خواهد بود که از چهره های انقلاب یا هنرمندانی در این حوزه هستند که از روزهای خاطره انگیز انقلاب تا اتفاقات ارزشمند و جاودان آن که کمتر شنیده شده است، گفتگو خواهند کرد.

 امروز 12 بهمن سالروز ورود پرافتخار امام خمینی (ره) به مرزهای کشورمون هست؛ برای من که اون زمان، توی این دنیا نبودم، همین تصویر باقی مونده تصویری که امام خمینی (ره) خیلی باشکوه از هواپیما پیاده میشه یادگار امام پشت سرشه و یه نفر هم دست امام رو گرفته .نمی دونم آیا اون کسی که همراه این دو بزرگوار بود و داشت از اون پله ها پایین میومد هیچ وقت فکر می کرد که این تصویر  ازش انقدر جاودانه باقی بمونه؟ و آیا الان که این اتفاق افتاده می دونه دلیل این جاودانگی چی بوده یا نه؟

 ولی من احساس میکنم چیزی که این تصویر رو به عنوان یه نماد برای ما جاودان کرده چیز خیلی ارزشمندیه.اگر که یک سال به مناسبتش سالگرد بگیریم اگه که دوسال یا صد سال سالگرد بگیریم بازهم حرف هایی برای گفتن هست. یک انقلاب بزرگ یک انقلاب کاملا مردمی توی مملکت ما اتفاق افتاده اون کسایی که مطالعه کردن در باره اش یا اون روزها بودن خوب متوجه میشن که من به کجای این مطلب بیشتر دارم تاکید میکنم اون شکوهی که مردمی بودن کامل این انقلاب به مردم ما میده اون هیچوقت از ما جداشدنی نیست هر کردوم هر سمتی هم که بریم هر جوری هم که بریم هر چقدر هم که نظرمون متفاوت شده باشه اما در پاک بودن اون رستخیز تمام ایرانی فکر میکنم که هیچ شکی نمی تونیم وارد کنیم.

 

تبریک! به مناسبت سالروز روزهایی که ما با خاطرات خیلی خوبی اونها رو به یاد میاریم حتی مایی که اون روزها نبودیم از زمان قدیم از زمانی که اسم دهه ی فجر میومد یاد آهنگ های انقلابی میوفتادیم حتی یاد کلاسها و مدرسه های آذین بسته شده میافتادیم یاد اتفاقات خیلی قشنگ.خیلی فکر میکنم روزها و ایام خاطره انگیزیه توی کلمه ی خاطره اگه کنکاش کنیم اگه که یک مقدار دقت کنیم احساس می کنم مسئولیت بزرگی رو بعضی از خاطرات برای ما بوجود میارن و این مسئولیت شاید موضوع بحث ماست .بیایید یه خرده جدی حرف بزنیم در مورد دهه ی فجرمون.چرا دهه؟ و چرا فجر؟

نماهنگ هم وطن با صدای محسن چاووشی

اولین مهمان شب اول این برنامه مهدی شامحمدی کار گردان مستند قصه های انقلاب بود که معتقد است کسی که در یک واقعه حضور نداشته باشد بهتر می سازد و می نویسد. چون از بیرون همه چیز را ناظر است و همه ی روایت ها را می شنود و اگر برایش مهم باشد و علاقه داشته باشد در مورد آن پژوهش و تجسس می کند کاملا بدون قصد و غرض و جوگرفتکی خودش و دلش را صاف میکند و یک روایت درست و تمیز از ماجرا ارائه می کند. عبدالله روا در مورد اهمیت امانت داری تاریخی و مستندسازی در مورد انقلاب با او گفتگو کرد.

مهمان بعدی امشب کسی ست که خالق اثری هست که تصویرهایی از آن در قالب یک آیتم پخش شد.این تصویرها ممکن است به چشم خیلی از ما آشنا باشه حتی ممکنه تصوری از یک کار یکپارچه نداشته باشیم. این تصاویر و خالق این تصاویر خدمت بزرگی  به مستند انقلاب ما کردند و انقلاب ما و آگاه سازی مردم ما از اتفاقاتی که در انقلاب ما افتاده بسیاری از کسانی که بعد از ایشون و بعد از این کار شروع به مستند سازی و برنامه سازی در مورد انقلاب کردند از این تصاویر استفاده های مستقیم و غیرمستقیم کردند.


حسین ترابی در ابتدای کلام خود جمله ای از ابوالفضل بیهقی یادآور میشود که تاریخ را دوگونه نویسند و دیگرهیچ.یا باید کسی که تاریخ را می نویسد به شخصه خودش به عینه تاریخ را دیده باشد یا از یک شخص مورد اطمینان شنیده باشد یا خوانده باشد و غیر از این نمی شود.مستند «برای آزادی» فیلم 35 میلیمتری رنگی و منحصربفرد در آن زمان ناامن با وجود مشکلات و سختی های فراوان و کمبود امکانات و بدون هیچ حمایتی زمانی که سرنوشت آن دوره مشخص نبود، ساخته شد. فیلمبرداری آن برعهده ی ری پور و صدابرداری اش توسط امیرافشاری انجام شد.ماجرای «برای آزادی» از شب 28 مرداد 57 شروع می شود با سینما سوخته رکس آغاز میشود و تا 12 فروردین 58 و رای آری، پایان می یابد.این مستند جزء 10 مستند برتر دنیاست.


بخش هایی از مستند «برای آزادی» حسین ترابی و «قصه های انقلاب»  مهدی شامحمدی
300001000 در مورد مسائلی مختلفی که توی این برنامه صحبت میشه می تونید با «افتتاح بهار» در میان بگذارید حتی میتونید جملات یا احساسی که در مورد هر قسمتی از موضاعات برنامه «افتتاح بهار» دارید انقلاب، خاطرات خود یا هر چیزی بفرستید، تعدادی از آنها در برنامه خوانده خواهد شد.


مهدی شامحمدی: مستند بیشتر از آیتم نمایشی، سریال، تله فیلم و فیلم سینمایی برای روایت تاریخ نیاز است.بزرگترین دغدغه ی من این است  که تلویزیون دوباره مستند را دریابد و به آن ارج بنهد مستند سازها را دعوت کند و فیلم مستند بسازد.چون فیلم مستند نداریم.

 عبدالله روا: امیدوارم فیلم های مستند خوب استاندارد در سطح کارهایی که بیادماندنی باشه برای ما همه ی هنرمندان ما بسازند.هیچ کس نمیگه که همه ی کارهار تلویزیون درست بوده من الان از طریق تلویزیون دارم به عنوان کسی که نون شو از تلویزیون درمیاره در مورد تلویزیون یه حرف انتقاد آمیز می زنم اولا تشکر میکنم از همین تلویزیون که یه همچین بستری فراهم میکنه که من بتونم حرفم رو بزنم و دوما با تمام صداقت میگم نه تنها در تلویزیون...

بلکه در اکثریت قریب به اتفاق محیط های اجتماعی نه تنها در ایران بلکه در جهان، همه ی کارها درست پیش نمیره!

احتیاج است به هنرمندی مثل مهدی شامحمدی که پیشنهاد بده، پیشنهادتون رو همین جا رودر روی مردم گفتید مدیران ما هم حتما می شنوند و خودتون اهالی تلویزیون هستید.

در پایان این برنامه آهنگ به یادماندنی «یاردبستانی من» شنیده میشد.


[ چهارشنبه 15 بهمن 1393 ] [ 20:38 ] [ زهرا خانم ... ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ ساخته شده واسه اینكه بگه
فقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــط
عبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدالله روا

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب