فقط عبدالله روا
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
امشب ساعت 23
شبکه یک
منتظر عبدالله روا باشید.
پارک آب و آتش


[ جمعه 25 اردیبهشت 1394 ] [ 20:11 ] [ زهرا خانم ... ]
تهیه کننده برنامه نام خانوادگی گفت: "کامبیز دیرباز"، "کامران تفتی" و "علی‌رضا خمسه" از جمله مهمانان ویژه برنامه نام خانوادگی هستند.
"مقداد مومن نژاد" تهیه کننده تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، در خصوص ویژه برنامه روز پدر گفت: ویژه برنامه گروه اجتماعی شبکه یک به مناسبت روز پدر :نام خانوادگی" نام دارد و فلسفه نام‌گذاری این اسم گذاری، نام خانوادگی افراد است که از پدرشان به ارث می‌رسد.
 
وی در ادامه افزود: اجرای این برنامه بر عهده "عبدالله روا" است و "نام خانوادگی" در دو نوبت جمعه ساعت 18 شب و شنبه از ساعت 16 تا 19 به صورت زنده به روی  آنتن شبکه یک می‌رود.
 
این تهیه کننده پیرامون آیتم‌های این برنامه اظهار داشت: آیتم‌های مردمی داریم که در آنها مردم برای پدرانشان شعر خوانی می‌کنند. سری به بازار زدیم و به بحث درباره هدیه‌هایی که افراد برای روز پدر می‌خرند پرداختیم. بخش‌های خانه سالمندان و بهشت زهرا و پدران آسمانی هم از دیگر قسمت‌هایی است که در برنامه نام خانوادگی نمایش داده می‌شود. اما 80 درصد تمرکز برنامه روی بخش‌های زنده آن است.
 
وی در خصوص مهمان‌های این برنامه عنوان کرد: تعدادی از بازیگران سریال "میکائیل"، "کامبیز دیرباز"، "کامران تفتی" و "علی‌رضا خمسه" و همچنین "مجید اخشابی" و جمعی از ورزشکاران از مهمانان ویژه برنامه "نام خانوادگی" هستند که همهِ‌ی آنها به همراه پدرانشان به استدیو می‌ایند.
 
"مقداد مومن نژاد "در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم مردم این برنامه راببینند و از آن خوششان بیاید. 
 
گفتنی است برنامه " نام خانوادگی" به تهیه کننده‌ی "مقداد مومن نژاد" و "مجید خواجه نژاد "در ایام ولادت امام علی(ع) به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود و این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است.

[ جمعه 11 اردیبهشت 1394 ] [ 17:16 ] [ زهرا خانم ... ]

چرا به دنبال قهرمان خارجی برویم؟!
گفت و گو با عبدالله روا مجری برنامه نوروزی «نشان مهربانی»مجله سروش هفتگی،شماره 1614 ، فروردین 94
عبدالله روا، مجری برنامه «نشان مهربانی» که در روزهای ابتدایی سال 94 از شبکه یک پخش شد، ط.ری از شرایط و حال و هوای برنامه و اتفاقات پشت صحنه صحبت می کند که اگر برنامه را ندیده باشیم، وسوسه می شویم تا درباره ی آن بیشتر بدانیم. مجری جوان تلویزیون که از حضور او در شبکه های سراسری سیما سال های زیادی نمی گذرد، 15 شب از آنتن شبکه یک و در قالب برنامه نشان مهربانی همنشین مردم بود تا بیش از قبل در بین مخاطبان شناخته شود.روا با توصیف سخت و شیرین بودن بودن روزهای ضبط برنامه این طور می گوید:
گاهی که روی پل طبیعت مشغول ضبط برنامه بودیم پوستم به شدت می سوخت و باد اذیت می کرد، از طرفی هم به دلیل اینکه برنامه در نوروز پخش می شد، پوشش من متناسب با بهار بود. در این شرایط مدام از خودم می پرسیدم که آیا تا آخر کار دوام می آورم.البته وقتی دوستانم را در پشت صحنه می دیدم که شرایط شان از من سخت تر ، صورت هایشان سوخته تر اما لبخندشان عمیق تر بود، برای ادامه ی کار دلگرم می شدم.خواننده ادامه صحبت های عبدالله روا باشید.

فضای کلی کار به چه صورت بود؟

به رغم سختی هایی که وجود داشت، کار پر از خاطرات خوش بود.یکی از مشکلات این بود که برنامه در محلی ضبط می شدکه برای تولید برنامه تلویزیونی طراحی نشده بودو همین مسئله کار را سخت تر می کرد.اما فقط این نبود، من در این پروژه در کنار گروهی بودم که با وسواس و دقت زیادی کار می کردند.دل می سوزاندندو بی خوابی می کشیدندو همه ی مشکلات را تحمل می کردند.چیزی که بیش از همه دلگرمم می کرداین بود که همه ی نگاه ها پر از انگیزه بود و هیچ یک از اعضای گروه دنبال رفع تکلیف نبودند؛ چیزی که این روزها کمتر اتفاق می افتد.همیشه دلتنگ همکاری با گروهی بودمکه اولین اولویت آنها، نتیجه ی فنی کار باشدو خوشحالم که این اتفاق در «نشان مهربانی»افتاد.در طول روزهایی که مشغول ضبط بودی مگاهی با چیزهایی مواجه می شدیم که به نظر می رسید برای گروه قابل تحمل نباشد.یکی از آنها وضعیت عجیب آب و هوا در روزهای پایانی اسفند بود، در منطقه ای که کار می کردیم(پاک آب و آتش، پل طبیعت)یکی از بزرگ ترین موانع، بادهای سرد و شدیدی بودکه با باران و هوای ابری کار فیلمبرداری را سخت می کرد و به تعویق می انداخت.تهیه ی یک برنامه ی تلویزیونی با چند دوربین،حدود 30 نفر عوامل تولید، دو مهمان در هر برنامه و مشکلات جانبی که اشاره کردم ،کار را طاقت فرسا می کند که فقط با رفاقت و حرفه ای گری می توان آن را تحمل کرد و خوشبختانه در گروه ما این دو مورد، توامان با یکدیگر وجود داشت.
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 ] [ 16:40 ] [ زهرا خانم ... ]
گفتگو با عبدالله روا، مجری جوان و موفق تلویزیون
افتخارم این است که فرزند شهیدم
1393/10/09

 

ناهید جعفرپور کامی

اشاره:

عبدالله روا متولد پنجم اسفند ماه 1364 کارشناس حقوق و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی متولد بروجن در استان چهارمحال و بختیاری است. او همیشه افتخار می کند که فرزند شهید است. پدر بزرگوارش معلمی بسیجی بود که بهمن سال 65 در عملیات کربلای پنج و زمانی که فرزندش فقط یازده ماه داشت، به شهادت رسید. چهار خواهر و برادر دارد و خود، فرزند ارشد خانواده است. وی یکی از چهره های
نام آشنای برنامه های تلویزیون و همین طور یکی از مجریان جوان و موفق و توانای شبکه دوم سیماست. این مجری موفق دنبال معنویت در اجرا می گردد که سال ها به دنبالش بوده، از همان ابتدای ورودش هم قصد نداشته کن فیکون کند، اما ناخودآگاه آن قدر خوب اجرا می کند که چشمان همه را به سمت خودش می کشاند. او در آغاز راهی است که خیلی از مجریان خوبمان رفتند و ماندگار شدند. او با افکار جالبش با اجرا در برنامه های "فرش سپید" و "ماه ترین ماه" به شهرت رسید و چهره ای فراموش نشدنی از خود در میان مردم به یادگار گذاشت. متن گفتگو با این مجری توانا، تقدیم حضورتان می شود؛

از خصوصیات اخلاقی تان و اینکه با چه هدفی وارد عرصه اجرا شدید، برایمان بگویید.

من خصوصیات اخلاقی خیلی ویژه ای ندارم. منتها در مورد هدفم باید بگویم خیلی دلم می خواست که وارد عرصه هنر شوم و از دوران نوجوانی در محافلی که هنری بود
بویژه محافل ادبی، انجمنی و شعر رفت و آمد داشتم و این گونه ارتباط گرفتن با آدمها که تقریباً در برهه ای از
زندگی ام به آنها فکر می کردم، خیلی برایم جذاب بود و خدا هم کمک کرد که این فکرها به واقعیت پیوست.

چطور شد که برای اجرا در برنامه "ونوس" انتخاب شدید؟

تهیه کننده برنامه "ونوس" با یکی دو نفر از همکاران من صحبت کردند و همزمان با من هم صحبت کردند و فکر می کنم با نوجه به اینکه من یکسری تجارب در ارتباط گرفتن با نوجوانان داشتم و خدا را شکر هم موفقیت آمیز بود، به همین خاطر پیشنهاد دادند و من هم مدتی در خدمتشان بودم.

ارزیابی خودتان از این برنامه چیست؟

با توجه به حضور برنامه های متعدد آموزشی در تلویزیون، آنچنان که باید در حال حاضر این برنامه ها تأثیر واقعی خودشان را نگذاشتند. احساس می کنم که اگر به صورت دیگر پرداخته شود یا وجه هنری کار، وجه تلویزیونی پرداختن به یک مسئله آموزشی، پررنگ تر شود تأثیر این برنامه ها هم بالاتر می رود. به هر حال من هم یکسری پیشنهاد دادم و احساس می کنم که این برنامه هنوز جایگاه واقعی خودش را ندارد.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 ] [ 16:39 ] [ زهرا خانم ... ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ ساخته شده واسه اینكه بگه
فقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــط
عبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدالله روا

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic